RE/MAX varuje pred podvodným konaním

Na rôznych realitných internetových serveroch sa v posledných dvoch mesiacoch objavujú inzeráty s ponukami prenájmov bytu. Byty sú uverejnené v ponuke realitnej kancelárie RE/MAX a cena za ich prenájom je výrazne nižšia oproti iným ponukám.

Pokiaľ klient prejaví záujem o nehnuteľnosť, kontaktuje ho dôveryhodne pôsobiaca osoba, ktorá však na komunikáciu používa spravidla anglický jazyk. Táto osoba následne osloví klienta s výzvou na zaplatenie zálohy. Ak klient zálohu zaplatí, získa nárok na obhliadku danej nehnuteľnosti s tým,  že ak sa mu nehnuteľnosť nebude páčiť, záloha mu bude vrátená. Pre odovzdanie kľúčov k nehnuteľnosti uvádza podvodná osoba adresy skutočných pobočiek spoločnosti RE/MAX.

Táto ponuka je pokusom o podvod s cieľom získať od klientov nezákonne finančnú zálohu. Spoločnosť RE/MAX sa dištancuje od konania týchto osôb a varuje všetkých klientov, ktorí boli takto oslovení, aby v žiadnom prípade neuhrádzali požadované zálohy a v prípade podozrenia kontaktovali centrálu spoločnosti na čísle: 02/4924 4301.

Ako odhaliť podozrivý inzerát?

  • cena nehnuteľnosti je podozrivo nízka
  • inzercia aj komunikácia prebieha s falošným realitným maklérom
  • komunikácia s podvodnými osobami prebieha v anglickom jazyku
  • komunikácia so skutočnými maklérmi RE/MAX prebieha vždy v slovenskom jazyku a to z oficiálnych mailových adries meno.priezvisko@re-max.sk
  • skutočný maklér RE/MAX si vždy dohodne osobné stretnutie s klientom na obhliadku nehnuteľnosti
  • akákoľvek platba (aj záloha) je viazaná až podpisom nájomnej zmluvy
  • reálny maklér RE/MAX nikdy nežiada o platby ani zálohy pred obhliadkou nehnuteľnosti

Prípad momentálne vyšetruje Policajný zbor SR. Inzercia, ktorá sa na realitných serveroch objavuje, bude po dohode s prevádzkovateľmi serverov vymazaná. Pokiaľ sa ktokoľvek s podobným prípadom stretne, mal by informovať vedenie spoločnosti RE/MAX Slovakia na adrese info@re-max.sk.