RE/MAX predáva najviac realít na svete

Realitná kancelária RE/MAX Doteho, Poprad

  • Špecializujeme sa na reality ( nehnuteľnosti ) pre okresy: Poprad, Kežmarok, Spišská Nová Ves, Levoča a Košice
  • Sprostredkujeme: predaj nehnuteľnosti, kúpu nehnuteľnosti, prenájom nehnuteľnosti, hypotéku, právny servis
  • Chcete patriť k najlepším, učte sa od najlepších
  • Rozširujeme náš tím realitných maklérov
  • Len u nás máte až 90 % provízie pre Vás

Spýtajte sa kancelárie

Tel. +421 911 106 926
E-mail doteho@re-max.sk
Web www.re-max.sk/doteho
Adresa RE/MAX Doteho, Mnoheľova ul. 837/14
058 01 Poprad, Slovenská republika
Poistenie nehnuteľnosti na
1 rok za 1 €
iba u nás
Hypotéka už od 0,79 %
s fixáciou 3 roky
Spočítať

Certifikovaní makléri 2. stupňa

Certifikovaní makléri 1. stupňa

Asistenti predaja

Management

Tel. +421 911 106 926
E-mail doteho@re-max.sk
Web www.re-max.sk/doteho
Adresa RE/MAX Doteho, Mnoheľova ul. 837/14
058 01 Poprad, Slovenská republika
Poistenie nehnuteľnosti na
1 rok za 1 €
iba u nás
Hypotéka už od 0,79 %
s fixáciou 3 roky
Spočítať

 

 
 

_________________________________________________________________

Najdôveryhodnejšia značka 2017 a 2018Realitná kancelária roka 2017 - región východné Slovensko

   Top Quality Kancelária 

_________________________________________________________________

SME TU PRE VÁS AK CHCETE:

kúpiť nehnuteľnosť | predať nehnuteľnosť  

_________________________________________________________________

Mapa predaných a prenajatých nehnuteľností k 20.01.2019

- byty: 577

- rodinné domy: 119

- pozemky: 73

- komerčné priestory, budovy, chaty a garáže: 129

 ______________________________________________________________

Potrebuje poradiť?

Prečítajte si niekoľko užitočných informácií:

rady pre predávajúcich | rady pre kupujúcich

rady pre prenajímateľov | rady pre nájomcov

_________________________________________________________________

 Prečo predávať exkluzívne s RE/MAX

Prečo si vybrať makléra z RE/MAX

Rozsah našich služieb

Garancia kvality

Záruka spokojnosti zákaznika

Typy zmlúv a právne pojmy

_________________________________________________________________

 

_________________________________________________________________

Najúspešnejším maklérom za mesiac

August 2019 sa stal:

Ing. Peter Badida, PhD., RSc.

+421 915 944 424

Realitný maklér RE/MAX Doteho - Ing. Peter Badida, PhD., RSc.

_________________________________________________________________

BLOGY:

Nástrahy súkomnej inzercie

Autor: Mgr. Martin Dlugolinský

Keď som sa prvý krát dostal ako študent strednej školy na brigádu do Nemecka, divil som sa, prečo si nechávajú také maličkosti ako napríklad výmena žiaroviek, drobné úpravy okolia domu, prípadne záhradkárske práce, robiť rôznym iným pracovníkom a ešte im musia za to platiť. Vtedy som to nechápal a dnes robím to isté. Na Slovensku je bežné, že všetci robia všetko. No žiaľ to tak aj potom vyzerá. Preto som sa rozhodol, že pomôžem tým, ktorí sa rozhodli predať si nehnuteľnosť sami, dovoľte aby som vám poskytol pár užitočných rád pri inzercii a čo s tým súvisí.

1. Súkromný inzerent čelí v prvom rade množstvu telefonátov, ktoré sú ale v prevažnej miere od realitných maklérov a špekulantov. Množstvo realitných maklérov sa vám ani neprizná, že sú makléri, ale vás budú zavádzať a klamať. To zistíte hneď pri prvej návšteve, hlavne ak si budú chcieť vašu nehnuteľnosť fotiť. To si môžte byť istý, že sa tie fotky hneď objavia na inzertných portáloch.
2. Pozor na "zlodejov inzerátov". To sú zase realitní makléri, ktorí nepotrebujú poznať ani vašu nehnuteľnosť, ani vás. Ak sa im náhodou niekto pritrafí, určite vám zavolajú.
3. Pridaním inzerátu bez vodotlače (reklamy) stratíte kontrolu nad tým, kto, kde a ako bude Vašu nehnuteľnosť prezentovať. S tým súvisí aj cena, popis, kvalita fotiek, čiže celá prezentácia. V prípade, ak dovolíte maklérom, ktorí Vás kontaktovali, inzerovať Vašu nehnuteľnosť, môžte si byť opäť istý, že nehnuteľnosť uvidíte aj v kanceláriách, ktoré sa Vám vôbec neozvali. O týchto zlodejoch som už písal.
4. Sme už teraz tak ďaleko, že vaša nehnuteľnosť je inzerovaná všade, s rôznymi cenami (dokonca aj s nižšími ako je realita), rôznymi popismi, rôznymi fotkami. Čo myslíte, zvýšite šance na lepší a rýchlejší predaj alebo naopak? Ako na vás pôsobí taká nehnuteľnosť? Neevokuje to vo vás nejaký nedostatok, prípadne skryté vady... ? Čo sa stane v konečnom dôsledku s cenou? Bohužiaľ takáto nehnuteľnosť je skoro vždy znehodnotená, príde o svoju jedinečnosť a stratí svoju cenu.
5. Ak vás maklér zastupuje, mal by sa snažiť o čo najlepší výsledok, t. j. požadovanú a lepšiu cenu, za rozumný čas. V prípade mnohonásobnej inzercie, ide maklérovi väčšinou iba o to, aby získal províziu. Neháji vaše záujmy na 100%, častokrát ani nemôže, keďže sa s vami nikdy nestretol, neopýtal sa na vaše podmienky a motiváciu k predaju. Potom sa stane, že majiteľ častokrát akceptuje maklérom navrhovanú cenu, a netuší že by to mohlo byť inak, pretože vás maklér presvedčí, že jeho klient je tá najlepšia voľba.

Viete ako to vyzerá v praxi s ponukou inzerovaných napríklad bytov? Z ponúkaných bytov je reálnych, skutočných na predaj, len cca 30%. Pre mňa úplne zarážajúce číslo.

 

Klient hovorí: nemusíte, my už máme hypotekárneho makléra.
Prečo som tak začal? Viackrát sa nám v poslednej dobe stalo, že klienti chceli kúpiť nehnuteľnosť a stroskotalo to práve na hypotéke, resp. na hypotekárnom maklérovi. Aj tu platí pravidlo: nenechajte sa nalákať na pekné reči hypotekárneho makléra, ktorý sa vás snaží dostať do tej banky, kde má dohodnutú najväčšiu províziu. Prečo si nechať urobiť ponuku z viacerých bánk? Pretože je to klasické podnikateľské prostredie a stáva sa, že v niektorej banke klient neprejde a v niektorej dostane ponuku. Stáva sa to hlavne vtedy, ak klient je "na hrane". Opäť platí porekadlo: "Kto hľadá - nájde". 
U nás v kancelárii hľadáme tie najvýhodnejšie možnosti. Preto odporúčame klientom nenechať sa nalákať hneď na prvú ponuku, ktorú dostanú. Ak je klient bonitný, t.j. nemá problém dostať hypotéku kdekoľvek, v ktorejkoľvek banke, tak odporúčame nechať si vypracovať viac ponúk, z viacerých bánk. Vtedy viete pristúpiť aj na klasické vyjednávanie. To všetko však nemusíte robiť sami, na to sú určení práve hypotekárni makléri. Na záver len upozorním na takých realitných maklérov, ktorí sú zároveň aj hypotekárni makléri. Sedia na dvoch stoličkách, ale majú len jeden zadok :-)
 
 

 

Ako postupovať pri predaji nehnuteľnosti zaťaženej hypotékou či exekúciou

Autor: Ing. Peter Badida

Oba pojmy, hypotéka aj exekúcia, nech už vyznievajú akokoľvek, či viac alebo menej pozitívne, majú vlastne niečo spoločné, v pozadí za nimi je veriteľ. Niekto, kto súčasnému majiteľovi pomohol, či už dávnejšie alebo nedávno, pri kúpe nehnuteľnosti, keď si jej majiteľ jednoducho potreboval požičať peniaze.

Aj v prípade exekúcie sa to deje. Jednoducho súčasný majiteľ už nemá možnosti alebo ich nevie nájsť inak, ako predajom danej nehnuteľnosti. Informáciu o tom, že taký veriteľ za nehnuteľnosťou stojí, nájdeme na jej aktuálnom liste vlastníctva v časti „C“ – ťarchy.

Keď si túto skutočnosť uvedomíme, pochopíme, že banka, ktorá hypotéku na financovanie nehnuteľnosti poskytla alebo exekútor, ktorý tiež zastupuje veriteľa, chcú jedno jediné, inkasovať svoje peniaze – dlžný zostatok, teda zostatok úveru spolu s dlžným úrokom a prípadné poplatky. Čítať dalej >>

 

Skontrolujte svoj vodomer!

Autor: Ing. Peter Bekeš

Či už sa chystáte stráviť posledné letné dni doma, alebo mimo svojho domova, skontrolujte stav svojho vodomeru. Uzatvorte všetky vodovodné batérie, zastavte pračku či umývačku riadu a skontrolujte či váš vodomer sa "netočí".

Prečo vás na to vyzývam?

V júli som predal rodinný dom v Trstenom a pri jednom z posledných krokov, ktoré patria k práci realitného makléra - pri prepise energií, sme pri odčítaní stavu vodomeru zistili stav 2196 m3. Tento stav sme si zapísali a išli spoločne s novým majiteľom na Liptovskú vodárenskú spoločnosť uskutočniť samotný prepis odberu vody.

Po vypísaní potrebných tlačív som sa, ako je mojim zvykom opýtal na posledný zistený stav vodomeru. Milá pani nám oznámila stav posledného odpočtu z novembra 2015 a ten bol cca 265 m3. Nepotešil som sa, nakoľko som si myslel, že sme urobili pri odpočte chybu a, že sa musíme vrátiť do dediny a znovu musím ísť do vodomernej šachty odčítať stav vodomeru. Čítať ďalej >>

 

Aukcia nehnuteľnosti

Autor: Mgr. Martin Dlugolinský

Ponúkol vám už nejaký maklér predať vašu nehnuteľnosť formou Aukcie?
Dnes vám priblížim túto staronovú formu získania čo najlepšej ceny za vašu nehnuteľnosť.
Na začiatku je dôležité povedať, že tento prostriedok nie je vhodný vždy a pre každú nehnuteľnosť a taktiež nenahrádza a nie je to dražba! 
Stáva sa nám a určite nie len nám, že pri určitých nehnuteľnostiach máme veľký počet záujemcov o kúpu. V praxi to znamená, že napr.: 6 klientov chce kúpiť nami ponúkaný byt. Čo s tým? Koho uspokojiť a koho nie? A prečo?  Čítať ďalej >>
 

Prestrelená cena a predaj vašej nehnuteľnosti

Autor: Mgr. Martin Dlugolinský

Dennodenne sa my, realitní makléri, stretávame so stanovením predajnej ceny nehnuteľnosti.Dnes vám len priblížim, ako môže "prestrelená" cena ovplyvniť váš sen o parádnom predaji. 

Väčšinou to býva takto: - 4 súrodenci sa rozhodli, že predajú byt po rodičoch. Rozhodli sa, že budú spokojní ak dostane každý z nich po 10.000 Eur. Čo s tým, keď cena bytu nemôže uspokojiť súrodencov?- alebo klient chce predať dom a za peniažky utržené z predaja chce kúpiť byt pre seba a pre deti. Čo s tým, keď cena domu na vidieku nepokrýva cenu bytov v meste? To sú len príklady z nedávnej doby. Klienti si povedia: "veď nám to neponáhľa, treba vyskúšať".Tieto rozhodnutia sú väčšinou kontraproduktívne. Prečo?  Väčšina kupujúcich očakáva, že cena sa dá ešte zjednať a preto malé navýšenie dáva zmysel pre obe strany. Prílišné znižovanie má za následok znehodnotenie nehnuteľnosti a to napr. tieto: Čítať ďalej >>

 

Nehnuteľnosť ako investícia

Autor: Mgr. Martin Dlugolinský

Ako vyplýva z názvu, budem sa v tomto článku stručne venovať kúpe nehnuteľnosti ako investícii. Rozdelím túto investíciu do dvoch rovín. Prvá rovina je klasická - čiže kúpim si byt alebo dom pre vlastnú potrebu lebo niekde bývať musím. Aj tu sa dá hovoriť o investícii, pretože raz to predám alebo to zdedia moji dedičia. Tu sa tlačí veľmi dôležitá otázka: Čo očakávam od tejto nehnuteľnosti momentálne a čo po mnohých rokoch? U nás sa žije ešte veľmi konzervatívne, ale vo vyspelých krajinách ľudia po splatení hypotéky - "čiže na staré kolená", väčšinou predajú nehnuteľnosť a peniaze si svojim spôsobom užívajú niekde v krajinách alebo lokalitách, kde si môžu dovoliť za tieto ušetrené
peniaze luxusne dožiť svoj život. Ja to nazývam "dôchodkový pilier".
Druhá rovina je dlhodobá z hľadiska kapitálového rastu a výnosu z nájmu. Čítať ďalej >>

 

Kúpim byt vo vašom vchode - platba v hotovosti 

Autor: Mgr. Martin Dlugolinský

 Poznáte tie papieriky v schránkach alebo nalepené na vchodoch vašich bytových domov? "KÚPIM BYT VO VAŠOM VCHODE - PLATBA V HOTOVOSTI" - alebo podobné. Minule prišla do kancelárie milá pani a mala v ruke takýto papierik.

Najprv sa rozčuľovala: "Čo sú to za hlúpi makléri, čo stále dookola lepia tieto papieriky. Veď dnes už každý somár vygoogli telefónne číslo a keď zistí, že je to realiťák, tak zrejme je zaradený medzi podvodníkov a už mu nikdy nezavolá."

Ja na to: "Pani zlatá, to sú makléri, ktorí nevedia nič o serióznom podnikaní v realitách, tiež nevedia nič o marketingu a toto robia preto lebo sú už zúfalí a nevedia kadiaľ vlastne vedie ich cesta. Okrem toho túto prácu len skúšajú a dnes sú v jednej kancelárií a zajtra to skúšajú v druhej kancelárií a tak to s nimi ide, až kým "neskapú." "
A ešte sa jej pýtam: "Čo poviete svojim známym o týchto tzv. makléroch? Odporučíte ich niekomu? >> čítať ďalej
 

Milé dámy a páni, Pri predaji nehnuteľnosti sa stretávame s dvomi spôsobmi zlej propagácie: 1. všeobecná alebo neexkluzívna zmluva. 2. žiadna zmluva.

Preto, aby boli Vaše kroky v realitnom svete čo najpríjemnejšie, vysvetlím Vám dnes aké nástrahy skrýva tzv. „neexkluzívny predaj alebo všeobecná zmluva“. Ostražitosť a nedôvera sú, bohužiaľ, v aktuálnom prostredí realitného trhu nevyhnutné a pod mierou neúnosnosti tohto stavu sú podpísané nielen samotné realitné kancelárie, ale aj sami predávajúci, realizujúci často predaj v schéme „Dám to viacerým realitkám, nech sa o to pobijú“. Taký postup sa prejavuje hneď v niekoľkých negatívnych aspektoch bez toho, aby si ich predávajúci zo začiatku uvedomoval. Nevýhody pre predávajúceho:- Maklér ma obmedzené možnosti pri vyjednávaní najvýhodnejšej predajnej ceny. Tým, že je nehnuteľnosť v ponuke viacerých realitných kancelárií, často musí maklér pristúpiť na „ neférovú“ hru kupujúceho.  >> čítať ďalej 

 

Na trhu sa objavila kalkulačka, ktorá vám vypočíta cenu vášho bytu. Kalkulačka bola zostrojená na odhad hodnoty bytov, po vyplnení vstupných charakteristík odhadne približnú hodnotu bytu. Odhady vychádzajú z regresnej rovnice, ktorá je založená na skutočných inzerovaných ponukových cenách bytov za obdobie rokov 2011 a 2012.Vstupné charakteristiky definujú základné vlastnosti bytu, jeho lokality a ekonomickej situácie v lokalite. Vypočítaná hodnota je orientačná. Pri jej interpretácii treba brať do úvahy, že model nezohľadňuje vývoj na realitnom trhu za roky 2013 až 2015 (hoci sú zhodou okolností dnešné priemerné ceny bytov na podobnej úrovni), neobsahuje všetky charakteristiky vyplývajúce na cenu bytu a s výnimkou Bratislavy a Košíc, odhaduje priemernú hodnotu za m2 na úrovni celého mesta alebo obce. Z toho vyplýva, že skutočnú cenu bytu naozaj táto kalkulačka nevypočíta.  >> čítať ďalej

 

Milí priatelia, nakupovať chodíme skoro každý deň tovar rôznej spotreby, potraviny, topánky, šatstvo a v rýchlom tempe života si ani neuvedomujeme ako emócie a pocity ovplyvňujú naše rozhodovanie a výber. Kupovaná vec musí byť nielen užitočná, spĺňajúca naše kritériá, ale musí lahodiť oku, páčiť sa a musíme sa v nej cítiť dobre. Veľmi často rozhodne o výbere prvý pohľad. Mnohokrát vravievame napríklad: topánky na mňa zavolali "tu som" a presne mi sadli.  >> čítať ďalej

 

Vždy ma poteší situácia pri nakupovaní, akú som zažil pri nedávnej kúpe pánskeho saka. Čo bolo pre mňa príjemným bonusom? Predavačka (milá pani s úsmevom) mi vysvetlila prečo si mám kúpiť práve toto sako, aj keď som si ho nevybral. K saku som teda dostal aj vedomosti a informácie o materiály, údržbe, veľkosti, kombinácií farieb i ďalších možnostiach ako byť "cool". Dnes viem kde sa vrátim a prečo, a čo je dôležité pre predajňu, odporučím ich ďalej. V súvislosti s týmto zážitkom odporúčam klientom na začiatku spolupráce s realitným maklérom, informovať sa na všetky služby, ktoré za províziu získa.  >> čítať ďalej

 

Pred pár dňami som stretol kamaráta. Po chvíľke rozhovoru sa ma opýtal: "Martin, ako mi vieš zabezpečiť rezerváciu bytu? Mal som totiž nedávno taký zážitok, že ani neviem aké mám mať z toho pocity. Jednoducho ".. rozrozprával sa. ,,Vybral som si byt v nemenovanej realitnej kancelárii, páčil sa mi, tak som si ho rezervoval." Nechcel som ho prerušovať, ale nedalo mi. Musel som sa spýtať: "ako si si ho rezervoval?" >> čítať ďalej 

 
Ako predať čo najrýchlejšie a najvýhodnejšie svoju nehnuteľnosť 

Predtým, ako začnete rozmýšľať nad tým, že uvediete svoju nehnuteľnosť na trh, zavolajte si obchodníka s nehnuteľnosťami na "brutálne" úprimný rozhovor o otázkach, ktoré sa týkajú predaja vašej nehnuteľnosti. Dobrý realitný maklér sa s Vami určite rád porozpráva a môžete tak predísť množstvu chýb, ktoré sa odzrkadlia vo financiách. Tu vám ponúkam pár tipov, ktoré by ste mali mať na pamäti pri uvedení nehnuteľnosti na trh, a tak predpríprava je zredukovaná na minimum. >> čítať ďalej

 
Realitný maklér kupujúceho - kupujúci vs. realitný maklér 
Autor: Mgr. Martin Dlugolinský

Toto obdobie sa pre našich klientov ako aj realitných maklérov trošku zmenilo. Nastáva zmena trhu v zmysle, že Vaša nehnuteľnosť má len takú cenu, akú je ochotný zaplatiť kupujúci. Pre klientov to znamená, že kupujúci je "pán. Klient, ktorý chce kúpiť (kupujúci) nehnuteľnosť má 2 možnosti: >> čítať ďalej   

 
Vďaka realitnej sieti RE/MAX predáte komukoľvek na svete: 95 krajín / 41 jazykov. 
ZADARMO exportujeme nehnuteľnosti aj našich klientov v RE/MAX Benard na unikátny vyhľadávač nehnuteľností. Nájdite si svoje vysnívané bývanie na 
► http://global.remax.com/ ◄
 
 

Hľadáte spoľahlivú realitnú kanceláriu,
ktorá vám zabezpečí predaj alebo prenájom Vašej nehnuteľnosti kvalitne
a na vysokej úrovni?
 
Potrebujete radu od skúsených odborníkov na realitné služby,
no neviete, na koho sa s dôverou obrátiť?
 
Špecializujeme sa na reality a zabezpečujeme široké spektrum realitných služieb:
* sprostredkovanie predaja a kúpy nehnuteľností
* sprostredkovanie prenájmu nehnuteľností
* poradenstvo pri kúpe
* poradenstvo pri predaji i prenájme nehnuteľností
* sprostredkovanie právneho servisu
* sprostredkovanie hypotéky.
 
Prečo spolupracovať s RE/MAX? 
Kvalita, rýchlosť, rozsah služieb a hlavne bezpečnosť.
To sú hlavné dôvody, prečo si pre spoluprácu vybrať práve RE/MAX.
 
Kvalita: RE/MAX má najširšiu celorepublikovú sieť pobočiek
Ponúkame najširšiu možnosť inzercie nehnuteľností na Slovensku i v zahraničí.
 
Umožňuje to celosvetová sieť realitných kancelárií
a spoločná európska internetová databáza.
Vďaka tomu sú všetky nehnuteľnosti v ponuke RE/MAX SR
zároveň ponúkané a prezentované v ostatných krajinách siete RE/MAX.
 
RE/MAX je najznámejšou realitnou značkou
Máme jeden z najnavštevovanejších webov na Slovensku.
 
Záujemcovia o kúpu sa preto primárne obracajú na nás.
 
RE/MAX má najširšiu databázu kvalifikovaných záujemcov
o kúpu nehnuteľnostiNeustále rozširujeme počet kontaktov
na záujemcov o kúpu nehnuteľnosti.
 
Vďaka tomu je predaj nehnuteľností rýchlejší.
 
Skvelá spolupráca s maklérmi RE/MAX
 
Vždy sa snažíme predať vašu nehnuteľnosť
čo najrýchlejšie a za najvyššiu možnú predajnú cenu.
 
Bezpečie: Kancelárie siete RE/MAX sa riadia
etickým kódexom a obchodnými podmienkami.
 
Pre všetky osoby v systéme RE/MAX platí
jednotný reklamačný poriadok.
 
Prípadné sťažnosti rieši RE/MAX ombudsman
v podobe nezávislého advokáta.
 
Všetky RE/MAX realitné kancelárie majú povinnosť viesť
oddelený depozitný bankový účet.
Na tento účet dohliada regionálne riaditeľstvo spoločnosti.
 
Kancelárie RE/MAX uschovávajú kúpne ceny nehnuteľností
v notárskej úschove.
Iný spôsob úschovy nie je dovolený.
 
Všetky zmluvy v RE/MAX vytvárajú a kontrolujú
renomovaní právni zástupcovia.
 
Vážime si dôveru našich klientov a
zaručujeme im istotu bezpečia.
 
Preto sú všetky obchodné transakcie podložené zmluvami,
nad ktorými vykonávajú dohľad naši právni zástupcovia.

 

 

 

 

 

Tel. +421 911 106 926
E-mail doteho@re-max.sk
Web www.re-max.sk/doteho
Adresa RE/MAX Doteho, Mnoheľova ul. 837/14
058 01 Poprad, Slovenská republika
Poistenie nehnuteľnosti na
1 rok za 1 €
iba u nás
Hypotéka už od 0,79 %
s fixáciou 3 roky
Spočítať