Franšízing

Vo svete globálnych trhov má začínajúci podnikateľ len malú šancu na dlhodobejší rast a rozvoj svojej firmy.

V živote väčšiny ľudí skôr alebo neskôr prichádza rozhodnutie o budúcom úspešnom pôsobení na trhu a možnostiach rastu. Riešením môže byť FRANŠÍZA.

Franšízing je spôsob expanzie úspešnej firmy s overenou koncepciou podnikania. V rámci franšízingu ponúka majiteľ úspešnej koncepcie (franšízor) záujemcom o podnikanie (franšízistom) príležitosť samostatne podnikať pod jeho obchodnou značkou a v súlade s jeho koncepciou. Obvykle výmenou za vstupný poplatok a podiely na budúcom zisku franšízistu.

Franšízing ale môže fungovať len za predpokladu, že si vyberiete dobrú značku a úspešný koncept. Otázkou je, ako taký koncept spoznať. Všeobecne platí, že úspešný koncept dosahuje neustály rast a povedomie o značke sa po čase zväčšuje.

Franšízing prináša franšízistom možnosť sa samostatne podnikateľsky realizovať a zároveň využívať podporu, know-how a zázemie silného a skúseného partnera. Franšízisti prinášajú do franšízingového partnerstva okrem kapitálu hlavne znalosť lokálneho trhu a miestnej situácie, zatiaľ čo franšízor prináša overené produkty a úspešnú koncepciu podnikania.

Franšízing je založený na princípe opakovania už overeného úspechu. Miera neúspechu franšízistov je preto na rozdiel od vlastného pôvodného podnikania veľmi nízka. Franšízista má istejší a rýchlejší vstup na trh a od samého začiatku podnikania získava know-how, kvalitnú značku a trhom a rokmi preverené produkty a služby. Franšíza teda dáva veľkú šancu vyvarovať sa počiatočných chýb a strát, ktoré často vedú ku krachu mladej firmy. V celospoločenskom meradle je kvalitný franšízing vítaným ekonomickým nástrojom, ktorý umožňuje začať podnikať aj ľuďom bez vlastného know-how a zároveň poskytuje franšízorom možnosť rýchlejšieho rozvoja a rastu pomocou vonkajšieho kapitálu, ktorý franšízista do podnikania prináša.

Spoločnosť RE/MAX patrí medzi najúspešnejšie realitné franšízingové spoločnosti. Formou franšízingu pôsobíme vo viac ako 80 krajinách sveta a naša globálna sieť zahŕňa takmer 7 000 realitných kancelárií. RE/MAX patrí k franšízingovým spoločnostiam s najlepšou podporou, školeniami a komunikačnými službami, ktoré poskytuje svojim franšízistom. Dôkazom toho je ocenenie RE/MAX časopisom "Income Opportunities" prvou cenou "Franchise Relations Award" v roku 1996.

K RE/MAX sa môžete pripojiť aj vy zakúpením franšízingovej licencie. Tá vás oprávňuje k otvoreniu realitnej kancelárie pod značkou RE/MAX kdekoľvek na území Slovenskej republiky. Všetky podmienky spolupráce vám radi vysvetlíme pri osobnom stretnutí. V prípade vášho záujmu vyplňte a odošlite formulár nižšie:

Chcem si otvoriť kanceláriu RE/MAX

 
1 Start 2 Complete